You are currently viewing Szkolne Koło PCK

Dzień dobry! Nazywam się Amelia Ortmann i jestem przewodniczącą szkolnego koła PCK. Nasze koło działa już od wielu lat. Jesteśmy liczną grupą, która co roku przeprowadza szereg różnych działań mających na celu niesienie pomocy potrzebującym. Organizujemy koncerty charytatywne, kiermasze, zbiórki, konkursy. Realizowaliśmy projekty i akcje dotyczące m. in. pozyskiwania dawców szpiku, pomocy chorym dzieciom na białaczkę oraz dzieciom w Syrii w ramach UNICEF, czy akcji zwrócenia uwagi na osoby niewidzące.

Prowadzimy również działania profilaktyczne i dydaktyczne takie jak: pokazy, konkursy i wystawy. Współorganizujemy zawody rejonowe drużyn PCK i wiele innych. Ściśle współpracujemy z Zarządem Rejonowym PCK w Tucholi i bierzemy udział w różnych przedsięwzięciach. Co roku na pierwszym zebraniu we wrześniu ustalamy plan naszej pracy. W tym roku szkolnym taki plan również został przyjęty przez zarząd koła i naszych członków. Niestety do tej pory niewiele z niego dało się zrealizować, ponieważ wszystkie nasze akcje były nastawione na bezpośrednie działanie z ludźmi. Próbowaliśmy przeprowadzić akcję wirtualnego zbierania nakrętek dla chorego na białaczkę Wiktora. Pomimo przygotowanego regulaminu, plakatów i zachęt z naszej strony, projekt nam nie wyszedł. Z nadzieją oczekiwaliśmy szybkiego powrotu do szkoły, żeby podjąć zaplanowane działania. Niestety- nie udało się.

Postanowiliśmy w tym trudnym czasie zamieszczać na naszej stronie szkolnej, w specjalnej zakładce PCK, ciekawe informacje dotyczące m.in: odżywiania, dietetyki, bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy, kultury fizycznej, psychologii itp. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was interesujące! Zachęcamy do współpracy! Opiekunem naszego koła jest pan Wojciech Ziółkowski, artykuły na stronie zamieszczać będzie pani Ewelina Ossowska, a na szkolnym Facebooku pan Jakub Keszkowski . Za co bardzo dziękujemy.

Zarząd Koła PCK