Drugi Orszak Trzech Króli

Druga edycja Orszaku Trzech Króli za nami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, trasa Orszaku pozostała bez zmian, jednak zrezygnowano z postojów i prezentowania scenek po drodze. Zamiast tego, wszystkie przedstawienia zostały odegrane na dużej scenie na Rynku w Tucholi, gdzie Orszak zakończył swój przemarsz.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasi uczniowie prezentowali jedną ze scenek, a wolontariusze zbierali pieniądze – tym razem celem zbiórki było dofinansowanie scholi parafialnych. Aby sprostać dużej liczbie uczestników marszu, zostały połączone siły z wolontariuszami Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, dzięki czemu powstał dwudziestoosobowy zespół. Orszkowym koordynatorem zbiórki był p. Tomasz Lipiński, który z pomocą p. Barbary Giersz z ZSLiA przygotował uczniów do prowadzenia publicznej zbiórki pieniędzy. Nowodworek reprezentowali (według kolejności ze zdjęcia):

  1. Sara Szmaglinska (1b)
  2. Weronika Polaszek (1b)
  3. Wiktoria Gliniecka (2c)
  4. Julia Mucha (2c)
  5. Joanna Porębska (2c)
  6. Patryk Myk (2b)
  7. Monika Wojtas (1a)
  8. Aleksandra Wróbel (1a)
  9. Natalia Tessmer (1b)
  10. Agnieszka Kurowska (1c)

Wolontariusze zbierali pieniądze do zaplombowanych puszek przez cały czas trwania Orszaku. Udało się zebrać 797,66 zł – to o ponad 100 zł więcej, niż w 2018 roku! Pieniądze zostały przeliczone i rozdzielone na schole w obecności głównego organizatora i przedstawicieli scholi.

Idea Orszaku opiera się o historię wędrówki trzech króli (mędrców), którzy znacznie się od siebie różnią wiekiem, doświadczeniem i pochodzeniem. Jednak wszystkich ich łączy jeden cel – szukają drogi do nowonarodzonego Dziecięcia. Przemarsz ulicami miasta uosabia jego uczestników z mędrcami, którzy idą w nieznane prowadzeni przez gwiazdę. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia był okrzyk “Odnowi oblicze ziemi”, co ma zachęcić do wspólnego wysiłku w celu budowania lepszego świata, który nas otacza. Pogląd ten znajduje odzwierciedlenie w osobach trzech króli, którzy łączą swoje siły aby odszukać Boga. To właśnie dlatego uczestnicy marszu ubierali czerwone, zielone lub niebieskie szaty i znajdowali się w określonej jego części – reprezentowali w ten sposób różne nacje, światopogląd, czy pochodzenie. Lecz mimo wielu różnic, wszyscy szli razem aby osiągnąć wspólny cel.