Druga edycja Orszaku Trzech Króli za nami.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, trasa Orszaku pozostała bez zmian, jednak zrezygnowano z postojów i prezentowania scenek po drodze. Zamiast tego, wszystkie przedstawienia zostały odegrane na dużej scenie na Rynku w Tucholi, gdzie Orszak zakończył swój przemarsz.

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasi uczniowie prezentowali jedną ze scenek, a wolontariusze zbierali pieniądze – tym razem celem zbiórki było dofinansowanie scholi parafialnych. Aby sprostać dużej liczbie uczestników marszu, zostały połączone siły z wolontariuszami Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, dzięki czemu powstał dwudziestoosobowy zespół. Orszkowym koordynatorem zbiórki był p. Tomasz Lipiński, który z pomocą p. Barbary Giersz z ZSLiA przygotował uczniów do prowadzenia publicznej zbiórki pieniędzy. Nowodworek reprezentowali (według kolejności ze zdjęcia):
- Sara Szmaglinska (1b)
- Weronika Polaszek (1b)
- Wiktoria Gliniecka (2c)
- Julia Mucha (2c)
- Joanna Porębska (2c)
- Patryk Myk (2b)
- Monika Wojtas (1a)
- Aleksandra Wróbel (1a)
- Natalia Tessmer (1b)
- Agnieszka Kurowska (1c)
Wolontariusze zbierali pieniądze do zaplombowanych puszek przez cały czas trwania Orszaku. Udało się zebrać 797,66 zł – to o ponad 100 zł więcej, niż w 2018 roku! Pieniądze zostały przeliczone i rozdzielone na schole w obecności głównego organizatora i przedstawicieli scholi.

Idea Orszaku opiera się o historię wędrówki trzech króli (mędrców), którzy znacznie się od siebie różnią wiekiem, doświadczeniem i pochodzeniem. Jednak wszystkich ich łączy jeden cel – szukają drogi do nowonarodzonego Dziecięcia. Przemarsz ulicami miasta uosabia jego uczestników z mędrcami, którzy idą w nieznane prowadzeni przez gwiazdę. Hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia był okrzyk “Odnowi oblicze ziemi”, co ma zachęcić do wspólnego wysiłku w celu budowania lepszego świata, który nas otacza. Pogląd ten znajduje odzwierciedlenie w osobach trzech króli, którzy łączą swoje siły aby odszukać Boga. To właśnie dlatego uczestnicy marszu ubierali czerwone, zielone lub niebieskie szaty i znajdowali się w określonej jego części – reprezentowali w ten sposób różne nacje, światopogląd, czy pochodzenie. Lecz mimo wielu różnic, wszyscy szli razem aby osiągnąć wspólny cel.