Życzenia od dyrekcji Nowodworka

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Kochani Uczniowie,

Szanowni Rodzice

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia są odmienne z wielu powodów, dla każdego z nas innych, mają też część wspólną…

Szkolna grupa teatralna MASQUE pod kierunkiem p. Wojciecha Ziółkowskiego przygotowała słuchowisko na motywach książki Ch. Dickensa Opowieść wigilijna.

Ta historia stała się dla mnie punktem wyjścia do tego, co chciałabym Wam przekazać w tym wyjątkowym dla Wszystkich czasie.

Bohater Opowieści wigilijnej Ch. Dickensa – Scrooge był znany ze skąpstwa, braku empatii, również z tego, że nie były dla niego ważne relacje i kontakty rodzinne, przyjacielskie, zawodowe. Jego światem rządził pieniądz.

A jednak! Zmiana nastąpiła, to sygnał, że jest możliwa w każdym momencie życia.

Pokora, zatrzymanie się w codziennym biegu, dostrzeżenie tego, co naprawdę jest cenne- „ Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem.”- powiedział Mały Książę.

Mimo tego, co wokół, dopóki ludzie potrafią okazywać uczucia, dbać o nie i o siebie nawzajem, jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą nieprzewidzianą sytuacją.

Życzę nam wszystkim bezpiecznego bycia we wspólnocie tej dużej jaką jest ojczyzna i tych małych, jakimi są nasze rodziny, grupy znajomych i przyjaciół.

Życzę dużo życzliwości, empatii, którymi możemy obdarowywać innych każdego dnia.

Życzę też otrzymania wielu pozytywnych emocji w czasie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które pozwolą nam przetrwać każdą życiową niespodziankę, zmianę i cieszyć się jednocześnie tym, co radosne i daje szczęście wewnętrzne i spokój.

Dyrekcja szkoły – Mariola Cyganek i Joanna Wojciechowska