You are currently viewing XIII Tucholski Konkurs Języka Angielskiego

XIII Tucholski Konkurs Języka Angielskiego- 8 kwietnia 2022

Pod patronatem honorowym Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Kobiaka

To już 13 lat od czasu gdy dwie nauczycielki angielskiego tucholskiego Nowodworka, pani Magdalena Sienkiewicz-Lipińska i Katarzyna Stachowicz-Grabowska, zainicjowały współzawodnictwo językowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wraz z upływem czasu konkurs zmieniał swój charakter i zyskiwał na popularności. Ideą konkursu jest stworzenie możliwości uczniom szkół z naszego regionu do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 24 uczestników ze szkół w Chojnicach, Świeciu, Więcborku, Sępólna Krajeńskiego, Brus oraz Tucholi. Zadania konkursowe obejmowały test pisemny (90 min) na poziomie FCE/CAE (First Certificate of English/ Advanced Certificate of English Cambridge University): gramatyka, słownictwo, słuchanie oraz wiedza o krajach anglojęzycznych oraz część ustną dla 6 finalistów.

Dyrektor szkoły dr Waldemar Ptak dokonał oficjalnego otwarcia konkursu i powitał gości. Następnie opiekunowie udali się na poczęstunek, a uczestnicy rozpoczęli zmagania konkursowe, sprawdzane przez organizatorki. Po zawziętej rywalizacji i niesamowicie wysokim poziomie przyszedł czas na cenne nagrody pieniężne, sprzęt elektroniczny, słowniki i książki ufundowanych przez patrona honorowego senatora Andrzeja Kobiaka, firmy powiatu tucholskiego: Tartak DREW-KON Mirosław Knakowski z Legbąda, oraz firmy tucholskie: Hydrobig, Przedsiębiorstwo Komunalne , Hydrotor, GS. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford, a słodkie upominki dla wszystkich uczestników możliwe były dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa „Łuczniczka”. Nagrody zostały wręczone przez Dyrektora szkoły i organizatorki.

Tegoroczne zmagania zwyciężyła uczennica Zespołu Szkół w Brusach Emilia Kiedrowicz, drugie miejsce otrzymała Izabela Szalska z II LO im. gen. W. Andersa w Chojnicach. O III miejsce toczyła się zawzięta rywalizacja więc organizatorki postanowiły przyznać 2 nagrody dla Jana Kriese z LO im. J. Korczaka w Więcborku oraz Wiktora Lipińskiego z LO im. B. Nowodworskiego w Tucholi. Dwa wyróżnienia otrzymali: Piotr Haber z I LO im .F. Ceynowy w Świeciu oraz Jakub Okrzyński z LO w Tucholi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności.