You are currently viewing XV Festyn integracyjny “Marzenia jak ptaki”

Dnia 14 czerwca 2018 r. odbyła się XV edycja Festiwalu Integracyjnego „Marzenia jak ptaki”. Impreza miała miejsce w „Małpim Gaju” w Tucholi, a zaproszono na nią uczestników z Czerska, Gołuszyc, Chojnic oraz Tucholi. Jak co roku, głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, z którymi na co dzień współpracuje nasz szkolny Klub Wolontariatu Grupa eM.

Na otwarcie festynu symbolicznie wypuszczono gołębie, powitano wszystkich zgromadzonych gości i uczestników oraz zaproszono wszystkich do zabawy. Na podopiecznych czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchany zamek, gry integracyjne, malowanie twarzy, kiełbaski z grilla, ciasta i słodkie przekąski oraz wspólne tańce, śpiewy i zabawy przy muzyce. Pojawił się także wóz strażacki, który można było obejrzeć z bliska, a nawet wdrapać się na drabinę. Od samego początku imprezy jednym z najbardziej obleganych stanowisk było przyjmowanie życzeń – uczestnicy wypisują na karteczkach swoje życzenia, które są później odczytywane, a następnie wysyłane w górę, do nieba. Służą do tego kolorowe balony, które podopieczni otrzymali po wypisaniu życzeń. Kulminacyjnym punktem imprezy było wspólne wypuszczenie kolorowych balonów, które zabrały ze sobą życzenia – stąd też nazwa imprezy: Marzenia jak ptaki.

Wolontariusze Grupy eM pomagali przy organizacji festynu – stawili się na miejsce wydarzenia prawie dwie godziny wcześniej, aby wszystko przygotować na przyjazd uczestników. W trakcie imprezy obsługiwali różne stanowiska: malowali twarze dzieci, pomagali przy torze przeszkód, obsługiwali głodnych i spragnionych wydając napoje i kiełbaski z grilla, wręczali balony, pomagali przy utrzymaniu porządku, przyjmowali karteczki z marzeniami i zapewniali bezpieczeństwo uczestnikom zabaw.

Zdaniem wielu tam obecnych była to najlepsza, najbardziej udana edycja „Marzeń” . Naszym wolontariuszom, z których część brała udział w organizacji festynu we wcześniejszych latach, również bardzo się podobało. Liczymy na to, że w 2019 roku odbędzie się kolejna edycja „Marzeń jak ptaki” i znowu będziemy mogli uczestniczyć w jej organizacji przede wszystkim dlatego, że to świetna okazja do poznania nowych, wartościowych ludzi.