You are currently viewing Podaj dalej…-kolejny projekt zrealizowany w ramach NPRC 2021-2025.

Większość z nas wie, że książka stanowi obszerne źródło wiedzy i już od najmłodszych lat uczy, bawi, rozwija intelektualnie i imponuje. Wie o tym również klasa IIA, która zafascynowana książkami dla młodzieży dostępnymi w naszej bibliotece szkolnej postanowiła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025 zachęcić młodzież ponadgimnazjalną z Tucholi do czytania. Uczniowie udadzą się do swoich rówieśników z innych szkół w celu zachęcenia ich do czytania literatury młodzieżowej.

Klasa na godzinach wychowawczych (w grupach) pod kierunkiem pana Pawła Pagi wykonała przepiękne plakaty promujące nowości zakupione w ramach NPRC 2021-2025. Każda z grup wykonała plakat promujący wybraną przez siebie książkę.

Hitami okazały się m.in.: „Ktoś z nas kłamie” Karen McManusa, „Daisy Jones & The Six” Taylora Jenkinsa Reida, „Be my ever” Julii Biel, saga „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego, trylogia fantasy Holly Black,  thrillery B.A. Paris.

Następnie pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza uczennice klasy IIIA przygotowały  w holu szkoły wystawę poprojektową. Bardzo serdecznie zachęcam do obejrzenia.

Celem projektu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży, nowości wydawniczych, a także rozwijanie twórczości literackiej i plastycznej.

Opiekunem projektu był pan Paweł Paga.