You are currently viewing Orszak Trzech Króli 2020

Ulicami Tucholi przeszedł dziś trzeci Orszak Trzech Króli. W tym roku nastąpiło kilka zmian, m.in. ustalono nową trasę – pochód rozpoczął się na pl. Wolności i zakończył na ul. Warszawskiej przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Ponadto, zrezygnowano ze zbierania pieniędzy.

Wolontariusze zajęli się więc innymi czynnościami organizacyjnymi. Wspólnie z p. Barbarą Giersz z ZSLiA rozdysponowaliśmy zadania pomiędzy 14 osób. Część z nich zajmowała się dystrybucją śpiewników, część – rozdawała korony, a kilka osób zajęło się wręczaniem chorągiewek. Podobnie jak w poprzednich edycjach tego wydarzenia śpiewniki przeznaczone były dla wszystkich uczestników Orszaku i zawierały słowa kolęd, które śpiewano podczas przemarszu. Chorągiewki powiewały głównie w rękach dzieci. Korony, natomiast, występowały w czterech kolorach, po jednym dla każdej z tucholskich parafii i rozdawane były chętnym uczestnikom Orszaku.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, nasi wolontariusze wytrwali do końca. Nowodworek reprezentowali (według kolejności ze zdjęcia):

  • Agnieszka Hanczewska (1c)
  • Agnieszka Kleybor (1c)
  • Zuzanna Kwiatkowska (1c)
  • Monika Patyna (1c)
  • Alicja Drosel (1a)
  • oraz opiekun wolontariuszy z „Grupy eM” – Tomasz Lipiński.

W Orszakowym pochodzie znaleźć można było wielu naszych uczniów i absolwentów, również w roli organizatorów.
Za rok kolejny Orszak Trzech Króli – do zobaczenia!

 

Orszak Trzech Króli 2020

Orszak Trzech Króli 2020

 

Orszak Trzech Króli 2020

Orszak Trzech Króli 2020