You are currently viewing IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS LITERACKI. „JAK USZCZYPINIE BĘDZIE ZNAK”.

Pierwszego marca, w rocznicę urodzin Ani Szewczyk-Konefał Szkoła Podstawowa nr 25 im. Janusza Kusocińskiego w Elblągu zaprasza do uczestnictwa w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Szewczyk-Konefał. Uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych (I kategoria) oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych (II kategoria) zapraszamy do napisania wiersza lub fragmentu prozy, w których to formach opiszą swoje uczucia podczas choroby lub po stracie bliskiej osoby.
23 sierpnia 2018 r. po czteroletniej walce z rakiem odeszła Ania Szewczyk–Konefał. Miała tylko 35 lat. Walczyła dzielnie. Zapamiętamy ją jako zawsze uśmiechniętą, pomocną, ciepłą i wrażliwą. Mąż Ani prowadził bloga, w którym opisywał ich życie i walkę z nowotworem, odwagę i dumę w obliczu śmiertelnej choroby.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych (I kategoria) oraz uczniowie wszystkich klas szkół ponadpodstawowych (II kategoria).
Konkurs trwa od 01.03.2022 r. do Dnia Matki, czyli 26.05.2022 r.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednej pracy literackiej nigdzie niepublikowanej i nienagrodzonej w terminie do 16.05.2022r. pocztą mailową na adres konkursu: sp25.konkursliteracki@gmail.com w tytule maila umieszczając zapis: Konkurs im. Anny Szewczyk-Konefał oraz numer kategorii.
Wysłanej wiadomości e-mail nie podpisujemy. Tekst zgłaszanej pracy należy umieścić w pliku „.doc” lub „.docx”. Do prac należy dołączyć wydrukowaną, podpisaną i zeskanowaną zgodę na przetwarzanie danych – stanowi ją załącznik do regulaminu konkursu, w której zgłaszający się umieszczają dane osobowe i kontaktowe, przy czym uczestnicy, którzy ukończyli 18 lat podpisują się samodzielnie. Prace będę gromadzone przez Sekretarza konkursu, następnie przedłożone jury, po werdykcie skontaktujemy się z laureatami i zaprosimy na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, jeśli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią.
Regulamin konkursu  oraz  zgody dostępne są w naszej bibliotece.