You are currently viewing Dziennikarze na t(r)opie. Święta z Nowodworkiem
HoliHo / Pixabay

 

JASEŁKA

Jak wiadomo, święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, który można przeżywać na różne sposoby. Właśnie z tego powodu w naszej szkole 22 grudnia 2016r. odbyły się jasełka, które wprowadziły nas w ten świąteczny klimat. Na 2. i 3. lekcji wszyscy uczniowie Nowodworka, wraz z opiekunami, zebrali się w auli szkolnej, aby móc posłuchać, co mają do przekazania szczególnie zaangażowane w to wydarzenie osoby.

Na początku głos zabrał ks. Dominik Roczniak, który przeczytał fragment Ewangelii i powiedział kilka słów wprowadzenia. Po usłyszeniu tego, co jest najważniejsze w tym nadzwyczajnym okresie, rozpoczęły się występy uczniów. Jako pierwsza zaśpiewała Natalia Smigel (kl. I b), wykonała pastorałkę “Nie było miejsca dla Ciebie”. Swoją muzyczną stronę zaprezentowały również: Aleksandra Frąckowska (kl. I b), Martyna Zemke (kl. III ag) oraz Victoria Krzywdzińska (kl. III ag). Akompaniował im pan Tomasz Kotowski, odpowiedzialny też za nagłośnienie sali. Kolędy przeplatane były tekstami, czytanymi przez: Oliwię Prill (kl. I b), Klaudię Karpus (kl. I b), Natalię Smigel, Wiktorię Ziółkowską (kl. III ag), Martynę Zemke, Wiktorię Gliniecką (III ag), Victorię Krzywdzińską (III ag) i Beniamina Muzolfa (kl. I c). Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem przez wszystkich zebranych “Wśród nocnej ciszy”, a także przemową pani dyrektor Urszuli Piotrowskiej.

W dzisiejszych czasach, przez zabieganie i niedostateczne poświęcenie uwagi okresowi świąt, traci on na wartości. Ludzie, szczególnie młodzi, nie do końca zdają sobie sprawę, że niewystarczające przygotowanie się do Bożego Narodzenia nie pozwoli na maksymalne czerpanie radości z tak ważnego czasu. Na szczęście w szkołach wciąż urządzane są takie przedsięwzięcia, jak to u nas, które mają na celu uświadomić i przypomnieć młodzieży o istocie świąt. Z racji tego szczególne podziękowania należą się osobom, które włożyły masę pracy i wolnego czasu na zorganizowanie w naszej szkole tych jasełek: pani Agnieszce Kierzkowskiej, panu Tomaszowi Kotowskiemu i ks. Dominikowi Roczniakowi. Mamy nadzieję, że takie wydarzenia staną się u nas tradycją.

Olga Pozorska

Natalia Łaszewska