You are currently viewing XVI Marzenia jak ptaki

Kolejna, już szesnasta edycja, festiwalu integracyjnego „Marzenia jak ptaki” za nami!

Impreza odbyła się 27. czerwca 2019 r. i organizowana była przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej – instytucje, z którymi ściśle współpracuje nasz szkolny klub wolontariatu „Grupa eM”. Oprócz podopiecznych Stowarzyszenia i Warsztatów z Tucholi, zaproszeni byli także goście z okolicznych organizacji pomagających dzieciom i dorosłym.

Podobnie jak w latach ubiegłych, na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchany zamek, wóz strażacki i policyjny, słodkie przekąski oraz gorące potrawy z grilla, malowanie obrazów, liczne gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych, zabawy przy muzyce na żywo. W trakcie wydarzenia, przy jednym ze stanowisk, uczestnicy mogli zapisać na kartkach swoje marzenia, które były zawieszane pod balonami, a następnie puszczane w powietrze, aby uniósł je wiatr. Jest to symboliczny element festiwalu, który bezpośrednio odnosi się do jego nazwy – Marzenia jak ptaki.

Wolontariusze „Grupy eM” pomagali przy organizacji imprezy od początku, do samego końca, za co otrzymali stosowne podziękowania.