You are currently viewing Szkolne Koło PCK – plan działań na rok szkolny 2021/ 2022

Drodzy Uczniowie!

Jak wiecie, w naszej szkole od wielu lat działa Szkolne Koło PCK- pod opieką Pana Wojciecha Ziółkowskiego. Jako członkowie tego koła chcielibyśmy poinformować was, jakie mamy plany dotyczące naszych działań, na bieżący rok szkolny 2021/2022.

Z uwagi na to, co dzieje się na świecie, będziemy kontynuować promowanie szczepienia przeciwko covid. Chcielibyśmy również współorganizować i wziąć udział w rejonowych zawodach PCK. Zamierzamy zorganizować coroczny kiermasz świąteczny oraz dbać o wasze bezpieczeństwo, podczas wszelakich imprez szkolnych. Dodatkowo planujemy zaprezentować uczniom Nowodworka zasady udzielania PIERWSZEJ POMOCY. Dowiecie się, jak reagować i co należy zrobić w przypadku złamań, zwichnięć lub skręceń kończyn, ponadto omdleń, oparzeń oraz różnego rodzaju ataków i urazów. W zeszłym roku szkolnym były to niezwykle interesujące, wartościowe i potrzebne zajęcia – teoretyczne i praktyczne! Pamiętajcie, iż znając te zasady – możecie uratować komuś życie!

Mamy nadzieję, że zaplanowane przez nas atrakcje, będą dla was interesujące. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły – możecie zgłaszać je do nas! Naszych przedstawicieli znajdziecie w klasach: 1a, 2a, 2c, 2d oraz w 3d4.

Zarząd Koła PCK