„Nowodworek” dla szkół podstawowych:  I konkurs angielsko-plastyczny „Illustrating songs”

Wychodząc z założenia, iż uczniowie są z pewnością zmęczeni nauką zdalną, nauczycielki języka angielskiego tucholskiego Nowodworka: Magdalena Sienkiewicz-Lipińska i Katarzyna Stachowicz-Grabowska zaproponowały uczniom szkół podstawowych powiatu tucholskiego udział w konkursie łączącym pasje i talent artystyczny z zamiłowaniem do słuchania piosenek w języku angielskim. Konkurs skierowany był dla uczniów klas VII i VIII, a zadaniem uczestników było zilustrować słowa piosenki anglojęzycznej na formacie A3 dowolną techniką w kilku/kilkunastu ilustracjach, na zasadzie komiksu. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, wzmacnianie kreatywności i twórczego myślenia, rozwijanie talentu artystycznego oraz dobra zabawa.

Nadesłane prace odzwierciedlały z pewnością artystyczne dusze twórców: kreatywne i pięknie wykonane. Organizatorki oceniały pomysłowość oraz zgodność słów z ilustracjami. Artystyczną stronę prac oceniała mgr sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach pani Krzysztofa Frankowska, pracownik Politechniki Śląskiej w Katedrze Sztuk Pięknych i Projektowych. Nie było łatwo wybrać „medalowe” miejsca, z uwagi na różnorodność, z jaką prace zostały wykonane. W rezultacie jury postanowiło przyznać 3 miejsca oraz 3 wyróżnienia. Prym wiedli uczniowie Szkoły Podstawowej w Żalnie – pod opieką pani Anny Jarońskiej, ale I nagroda trafiła do uczennicy SP nr 3 w Tucholi – pod opieką pana Andrzeja Giersza. Zmotywowanie uczniów do działań dodatkowych w czasach pandemii – to nie lada wyczyn, więc tym większe uznanie dla opiekunów uczniów. Wyniki:

I m-ce: Patrycja Szymańska kl. VII C, Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi,

II m-ce: Alicja Lipińska kl. VII B Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Żalnie

III m-ce: Amelia Leszczyńska kl. VIII Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Żalnie

Wyróżnienie: Zuzanna Fabich kl. VII B, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Żalnie

Wyróżnienie: Emilia Gierszewska kl. VII, Szkoła Podstawowa im. ks. kard. S. Wyszyńskiego w Żalnie

Wyróżnienie: Anna Stachowicz kl. VII, Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi, opiekun: Ewa Stachowicz

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym, oczywiście w reżimie sanitarnym. Nagrodzone uczestniczki otrzymały bony upominkowe, nagrody książkowe oraz słodkości od producenta wyrobów czekoladowych „Łuczniczka”, ufundowane przez przedsiębiorstwa powiatu tucholskiego. Pierwsza edycja konkursu za nami, czekamy na drugą – w przyszłym roku szkolnym. Wszystkie prace znajdują się na wystawie w budynku szkoły.