Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym szczególnym dniu najważniejsze są dzieci oraz ich prawa. Każde dziecko musi znać swoje prawa, ponieważ jest równie ważne jak osoba dorosła.

W ten dzień możemy przyłączyć się do akcji organizowanej przez UNICEF „Lepszy świat dla dzieci w Jemenie”, stworzyć pracę plastyczną i opublikować ją na swoim profilu społecznościowym (lub wysłać do publikacji na Uczniowie Nowodworka) wraz z #PomocdlaJemenu.

Tego dnia również musimy pamiętać o kolorze niebieskim, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, szczególnie tymi, których prawa nie są przestrzegane. W sytuacji, kiedy dla zdrowia swojego i innych musimy zachować bezpieczny dystans bądź pozostać w izolacji, postarajcie się, aby 20 listopada w Waszych domach zagościł kolor niebieski. Rysunek w tym kolorze -przyklejony na szybie okna- to doskonały pomysł pokazania solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Izolacja w dobie pandemii jest trudna dla wszystkich, szczególnie dzieci, których prawa nie są przestrzegane. Pamiętajmy o tym, aby reagować i szukać pomocy u dorosłych- szkolnego pedagoga, bliskiej osoby w rodzinie lub poza nią oraz psychologa.

Zachęcam do zapoznania się z filmem nowej kampanii Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

M.K.