Kochani Uczniowie, minął Wam pierwszy miesiąc szkoły. Jakże inny niż poprzednie. Powrót po wakacjach i nauce zdalnej jest dzieżki dla uczniów i nauczycieli. Jednak z biegiem czasu miejmy nadzieje, że wszystko wróci do normy.
Październik w Naszej szkole, będzie miesiącem rejestracji jako potencjalni dawcy szpiku. To kolejna edycja #KOMÓRKOMANI. W tym roku rejestracja nie będzie odbywała się w jeden dzień, a w ciągu całego miesiąca.
Dawcą szpiku może zostać każda zdrowa osoba w wieku 18 – 50 lat. Dawcą możesz zostać i Ty, bowiem pokrewieństwo z biorcą nie jest konieczne, a Twój szpik może uratować życie komuś obcemu – ważne, by wystąpiła zgodność antygenów HLA w Bankach Dawców Szpiku. Im więcej osób jest w nich zarejestrowanych, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniej próbki i tym samym na uratowanie chorego.
Rejestrować się mogą:
– osoby pełnoletnie
– ŚWIADOME SWOJEJ DEDYCJI I ODPOWIEDZIALNE,
– każdy otrzyma materiały do wymazu do domu, materiał przechodzi u badanego 3-dniową kwarantannę, następnie zwraca się materiał w kopercie do koordynatora projektu;
– można otrzymać materiał dla osoby najbliższej, jednak nie użyte materiały należy niezwłocznie oddać;
Już niedługo w szkole pojawią się p plakaty z informacjami. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do koordynatora projektu Pani Małgorzaty Kuligowskiej oraz dziewczyn z 3 C.
W Przodkowie rejestrowali się w bazie dawców szpiku – Radio Kaszëbë    Nie przegap – Dzień Dawcy Szpiku jutro w Zambrowie | Zambrowiacy.pl  Dni Dawcy Szpiku w najbliższy weekend! - GCH Manhattan