IV Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas gimnazjalnych Powiatu Tucholskiego

W piątek, 8 grudnia 2017 roku, odbył się w naszej szkole IV Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Gimnazjalnych Powiatu Tucholskiego organizowany przez naszych nauczycieli języka angielskiego: J. Wojciechowską i T. Lipińskiego. W tegorocznej edycji udział wzięło 13 uczniów z pięciu szkół. Na nasze zaproszenie do udziału odpowiedziały Szkoła Podstawowa nr 2 w Tucholi, Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Józefa Swobodzińskiego w Kęsowie, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Bysławiu, Szkoła Podstawowa w Cekcynie. Nie zabrakło także przedstawicieli naszego Gimnazjum Powiatowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Arkusz konkursowy, podobnie jak w latach ubiegłych, składał się z 40 pytań zamkniętych, na których rozwiązanie uczestnicy mieli 60 minut. Test przygotowany był przez organizatorów w oparciu o podstawę programową dla III etapu edukacyjnego i poruszał zagadnienia gramatyczne, leksykalne i kulturowe dla obszarów krajów anglojęzycznych. W trakcie konkursu obowiązywały zasady znane z przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, w tym również zaznaczanie odpowiedzi na osobnej karcie odpowiedzi. Sposób ten zapewniał anonimowość sprawdzanych prac i, jednocześnie, pozwolił uczniom oswoić się z sytuacją stresującą i wysoce formalną, jaką niewątpliwie będzie dla nich przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego w tym oraz przyszłym roku szkolnym.

Po powitaniu i przekazaniu najważniejszych informacji na temat konkursu nadeszła chwila wydania arkuszy konkursowych. Uczniowie z uwagą rozwiązywali kolejne zadania, a komisja konkursowa czuwała nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia. Mimo wysokiego poziomu pytań, niektórzy uczestnicy kończyli pracę już po niecałych 30 minutach. Nie oznaczało to jednak porażki. Wręcz przeciwnie – prace oddane jako pierwsze uzyskały jedne z wyższych wyników. Na uczniów, którzy skończyli pisać czekał słodki poczęstunek.

Po ukończeniu rozwiązywania arkusza konkursowego przez uczestników i sprawdzeniu prac przez komisję konkursową nastąpiło wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów dla zwycięzców, a także drobnych upominków dla pozostałych uczniów biorących udział w konkursie. Na podium stanęła czwórka laureatów, gdyż dwie osoby uzyskały identyczną liczbę punktów.

Pierwsze miejsce zdobył Remigiusz Dończyk ze Szkoły Podstawowej w Cekcynie.
Drugie miejsce zajęła Izabela Wasiliew ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi.
Trzecie miejsce ex aequo zajęły Wiktoria Stopa ze Szkoły Podstawowej w Kęsowie oraz Natalia Lewandowska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nagrody i dyplomy wręczała Pani Dyrektor Urszula Piotrowska w towarzystwie organizatorów – J. Wojciechowskiej i T. Lipińskiego. Zwycięzcy otrzymali słowniki i książki, a także artykuły szkolne i drobne gadżety przydatne dla każdego nowoczesnego ucznia. Część nagród sponsorowało wydawnictwo Oxford University Press.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Zapraszamy na kolejną edycję tego wydarzenia za rok!