II Miejsce w konkursie “Friendly Mobile”

Uczennice klasy 2aG, Zuzanna Rozmarynowicz i Wiktoria Pieczka, wzięły udział w międzyszkolnym konkursie “Friendly Mobile” organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy i tym samym reprezentowały naszą szkołę. Zadaniem uczestników było nagranie krótkiego filmu reklamowego prezentującego produkt użytkowy w języku obcym. Film miał mieć charakter reklamy telewizyjnej, a więc nie mógł być zbyt długi, musiał w czytelny i jednoznaczny sposób opisywać zalety produktu, a sposób jego realizacji powinien być dynamiczny i interesujący. Jednak najważniejszym ograniczeniem było nagranie filmu za pomocą telefonu komórkowego. Uczestnicy mogli pracować w dwuosobowych zespołach, nie licząc zaangażowanych aktorów.

Nasze reprezentantki postanowiły reklamować “Onionphone”. Jest to uboga wersja telefonu komórkowego, który pozbawiony jest wszelkich funkcji wykorzystywanych przez współczesnych nastolatków. Produkt z pozoru nieprzydatny był zachwalany w anglojęzycznej reklamie przez nasze uczennice, które potrafiły odkryć przed widzem nieznane funkcje Onionphone’a. W realizację filmu zaangażowani byli także inni uczniowie klasy 2aG: Anna Gliszczyńska, Femke Mazur, Dagmara Hoffmann.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy w dniu 15 grudnia 2017 roku. Podczas wydarzenia zaproszeni uczestnicy, opiekunowie i goście poznali kilka faktów na temat użycia telefonów komórkowych, obejrzeli kilka prawdziwych zabawnych reklam nagranych w językach obcych, a także obejrzeli kilkanaście filmów biorących udział w konkursie. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiła uczennica ZSB śpiewająca świąteczne piosenki. Gdy nadeszła pora ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, okazało się że…

Zuzanna Rozmarynowicz i Wiktoria Pieczka zajęły II miejsce!

Uczennice otrzymały pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Po ogłoszeniu każdego z trzech miejsc na podium zgromadzeni goście mogli ponownie obejrzeć zwycięskie filmy. Następnie wręczono wyróżnienia, po czym uczestnicy wraz z opiekunami mogli zaangażować się w dyskusję na temat nietypowych przedmiotów, które były reklamowane w konkursowych filmach. Dla uczestników gali przewidziano ciepły i słodki poczęstunek.

Informacja na temat konkursu wraz z dodatkowymi zdjęciami znajduje się na stronie organizatora, pod adresem http://zsb.bydgoszcz.pl/konkurs-friendly-mobile-sprawozdanie-w60,60,3410.html