20 maja w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbył się finał "Turnieju Słowa", regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjalnych. Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy III GP, Jakub Pełczyński, który zdobył III miejsce w eliminacjach powiatowych. W Bydgoszczy wywalczył wyróżnienie.

Przesłuchanie trwało niemal 4 godziny. Wzięło w nim udział ponad 40 uczestników, Kuba występował jako 14. Po obradach jury nastąpiło długo oczekiwane ogłoszenie wyników. Kuba zdobył pierwsze wyróżnienie i tym samym jako jedyny przedstawiciel naszego powiatu został doceniony przez komisję, która zapamiętała Kubę jako "poważnego, młodego człowieka", który na pewno zostanie "dyrektorem". Nic dziwnego, nie dość, że Kuba ma talent, to świetnie wyrecytował wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. "Wrrr", który to w sposób ironiczny traktuje o (wciąż zauważalnej i słyszalnej) wadzie Polaków - warrrczeniu na siebie. Kuba po werdykcie nie warczał na szczęście :)

Gratuluje Kubie, a Mamie Kuby i pani Dorocie Kijorze dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Kuby do konkursu :D

1c

Paulina Ciborowska, uczennica klasy IIIA LO
zajęła II miejsce w Konkursie Ortograficznym o Nagrodę Senatora
z okazji 150 rocznicy urodzin Leona Janty - Połczyńskiego patrona Zespołu Szkół Licealnych
i Agrotechnicznych w Tucholi.
Bardzo serdecznie gratulujemy.

16 listopada odbył się etap szkolny I edycji Olimpiady Statystycznej. Zakres tematyczny obejmuje siedem obszarów tematycznych takich przedmiotów jak: matematyka, informatyka, statystyka, ekonomia, przedsiębiorczość, geografia i przyroda.
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy potwierdzenie, że do etapu okręgowego, który odbędzie się 13.01.17 w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zakwalifikowali się:

Nikodem Podlaszewski – uczeń kl. IA LO oraz Michał Jędryczka – uczeń IB.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS - wyniki :

Wiktoria Ziółkowska - III ag - I miejsce
Piotr Browarski - III ag - III miejsce
Monika Śledzińska - III ag - IV miejsce
Kacper Ochendal - III ag - V miejsce

Serdecznie gratulujemy !!!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy I a, Damian Baksalary zdobył stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016.

Gratulujemy i zyczymy Damianowi dalszych sukcesów.